مقالات

آیا رنگ آمیزی کرکره ها ضرورت دارد؟

آیا رنگ آمیزی کرکره ها ضرورت دارد؟

اگر به نظرتان می­رسد که  کرکره های امنیتی موجود در محل کارتان نیازمند به اندکی توجه و رسیدگی کلی هستند و یا خود تمایل به ایجاد یک تغییر در محیط پیرامونتان دارید شاید برایتان  پیش بیاید که از خود بپرسید که بد نیست یک براش رنگ آمیزی بردارید و  یک لایه رنگ آمیزی روی آن­ها انجام دهید. قانون کلی این است که می توانید، اما باید مطمئن شوید که تجهیزات مناسبی را در اختیار دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آیا لازم است کرکره هایتان را رنگ ­آمیزی کنید؟

کرکره های مدرن به طور کلی در زمان تولید با استفاده از ماشین آلات تخصصی به منظور تکمیل پروسه تولید و رنگ ­آمیزی با یک لایه پودری روکش می شوند. پوشش پودری در روی فلز مانند یک لایه رنگ، قرار می گیرد و در واقع مانند محافظ عمل می کند. این قسمت در ابتدا در معرض شرایط مختلف مثل برف، باران، و تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرد.

همچنین عواملی خارج از کنترل، متفاوت از اثرات تخریبی طبیعت، مثلا آسیب به وسیله سارقان، خراشیدگی­های تصادفی و یا پروسه غیر قابل اجتناب تخریب ناشی از استفاده طولانی مدت از کرکره­ها و در نتیجه فرسودگی آن وجود دارد.

همه اینها می تواند عامل نیاز کرکره های امنیتی به توجه و بازبینی باشد. می توانید با یک شرکت رنگ آمیزی تماس بگیرید، اما اگر مایلید خودتان این کار را انجام دهید یا فقط یک بخش کوچک در رنگ آمیزی لازم دارد، آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. آیا آماده نقاشی هستید؟

کارهای که باید انجام دهید:

• نوار چسب رنگ زنی

• یک پارچه میکروفیبری

• پاک کننده گریس

• آغازگر فلزی

• رنگ – بهترین نوع رنگ اسپری یا رنگ فلزی است که رقیق شده است ، زیرا زودتر خشک می شود.

)1 اگر فقط هدف فقط بهبود و کار روی  فضای محدودی است، برای محافظت از نواحی اطراف خود از نوار چسب زنگ زنی استفاده کنید.

2)تمام رنگ و بقایای قبلی باید از ناحیه خارج شوند تا رنگ به سطح بچسبد.

3)  با استفاده از یک کاغذ سنباده اکسید آلومینیوم، سطح ناصافی برای چسبندگی رنگ ایجاد کنید و سطح ایجاد شده با سنباده را با یک پارچه میکرو الیاف پاک کنید.

4) یک آغازگر فلزی، در حالت ایده آل برای محافظت در برابر زنگ زدگی و خشک شدن سریع استفاده کنید.

5) پس از خشک شدن پرایمر ، اولین لایه رنگ خود را بزنید. لایه ها را به تدریج بزنید. دو لایه روکش معمولاً کافی است. لایه های رنگ زیاد ممکن است عملکرد کرکره را مختل کند.

 

اگر کارها آنطوری که می خواستید پیش نرفت و فکر می کنید نیاز به کمک دارید شما می توانید با مجموعه رنگ پودری تهران تماس بگیرید تا شما در این خصوص راهنمایی کند. شماره تماس مجموعه رنگ پودری تهران: 47951-021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *