مقالات

تمیز کردن غیر واکنشی برای پوشش پودر

تمیز کردن غیر واکنشی برای پوشش پودر

شرکت تولید کننده لولای صنعتی شمال شرقی اوهایو Products & Mfg. Co. پس از سالها تأمل، اخیرا یک خط رنگ پودری به کار خود اضافه کرده است. یک عامل تعیین کننده برای آن ها، یک فرآیند تمیز کردن بدون واکنش و بدون فسفات بود.

یکی از عواملی که شرکت Midlake Products & Mfg. را متقاعد کرد تا با استفاده از یک خط روکش پودر داخلی، به جلو حرکت کند، یک ترمیم غیر واکنشی نسبت به دسته مواد های شیمیایی بود.

رشد تجارت شما اغلب به گسترش پیشنهاد های شما بستگی دارد. شاید هیچ کس نداند که بهتر از شرکت Midlake Products & Mfg. Co. مستقر در لوئیزویل، اوهایو، این شرکت کار خود را به عنوان یک تولید کننده لولای صنعتی و سفارشی در سال 1987 آغاز کرد. آنچه که با شروع یک عملیات کوچک خانوادگی از یک گاراژ آغاز شد، به یک مرکز 65000 فوت مربع تبدیل شده است که سالانه بیش از 650،000 لولا تولید می کند. طی سالیان، Midlake با ارائه انواع مختلفی از قطعات ساخته شده از فلز و قطعات ماشین آلات، محصولات خود را گسترش داده است. این شرکت،  برش لیزری، خم شدن CNC، جوشکاری، نصب و کار کامل سخت افزار را ارائه می دهد و همچنان به بررسی افزودن قابلیت های دیگر به لیست خود ادامه می دهد. پس از چندین سال بررسی، Midlake  اخیراً یک خط روکش پودری اضافه كرد.

جف ریچ، رئیس میدلیک می گوید: “ما لزوماً قصد نداشتیم كه یك خط رنگ پودری را اضافه کنیم اما در طول سالها، ما به نوعی به گذشته نگاه می کردیم و می گفتیم، رنگ پودری چیزی است که احتمالاً باید آن را در فروشگاه خود داشته باشیم.”

به گفته ریچ، این شرکت حدود 30 سال بود که برای رنگ پودری، از یک منبع خارجی استفاده می کرد. میدلیک زمینه را برای گسترش بیشتر فراهم کرده بود، اما بین افزودن ظرفیت بیشتر برای قابلیت های موجود و افزودن چیز جدید اختلاف داشت.

ریچ توضیح می دهد: “ما در سال 2012 با افزودن 20،000 فوت مربع، به تاسیسات خود اضافه كرده بودیم. در آن زمان ما فقط به 10،000 مورد نیاز داشتیم، اما این 10،000 متر مربع دیگر را برای برخی از قابلیت های جدید در دسترس داشتیم. در آن زمان، ما کاملا مطمئن نبودیم که قرار است تبدیل به پودر شود – اما همه چیز مدام به سمت رنگ پودری بر می گشت.”

میدلیک در جستجوی فرایند تمیز کردن ساده و سازگار با محیط زیست بود

اول تمیز کردن

ریچ می گوید که نقطه اوج تصمیم در سال 2018 در نمایشگاه فلز، ساخت، جوشکاری و محصول نهایی FABTECH اتفاق افتاد. او بیشتر وقت خود در این نمایشگاه را به بررسی رنگ پودری و صحبت با تامین کنندگان تجهیزات و مواد شیمیایی می پرداخت. ریچ مصمم بود برخی از جزئیات را برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه به دست آورد و یادآوری می کند که یکی از عواملی که میدلیک را متقاعد کرد که با استفاده از یک خط پودر به جلو حرکت کند، یک شیمی پیش تصفیه (pretreatment chemistry) بود که در نمایشگاه از آن مطلع شد.

او می گوید: “در حالی كه ما در حال بررسی پتانسیل ایجاد رنگ پودری در داخل شرکت بودیم، به نظر می رسید که نظافت، اولین مرحله از این فرآیند می باشد.”

یکی از سخنرانان اصلی FABTECH 2018، سرجیو مانچینی، مشاور فروش Bulk Chemicals (Reading, Pa.) ، تهیه کننده خدمات ساخت مواد شیمیایی و محصولات نهایی صنعتی برای صنعت فلزکاری، بود. ریچ، سخنرانی مانچینی در مورد فرآیندهای تمیز کردن غیر واکنشی را شنید و آن سخنرانی نظر او را جلب کرد و باعث علاقه او شد. با توجه به مقررات فسفات فزاینده در محل میدلیک، او نگران جنبه های زیست محیطی و دفع زباله های مرتبط با پیش تصفیه بود و گفت که محلول غیر واکنشی Bulk او را شیفته خود کرد.

وی می گوید: “باور كردن آن تقریباً ساده به نظر می رسید.” “مطمئنا، آنچه توجه ما را به خود جلب کرد سادگی و جنبه محیط زیستی آن بود. اما ما همچنین شنیده بودیم که در آینده ، سیستم های مبتنی بر فسفات، احتمالاً نیاز به پرداخت نوعی هزینه اضافی دارند. ما فهمیدیم که اگر می خواهیم این خط را شروع کنیم، چرا سعی نکنیم از همه این موضوعات اجتناب کنیم و از روز اول، با بهترین راه حل ممکن شروع کنیم؟ “

ریچ در کنار غرفه Bulk Chemicals متوقف شد تا بیشتر بیاموزد و خیلی زود متقاعد شد که این چیزی است که میدلیک باید خودش امتحان کند. با کمک مواد شیمیایی Bulk، میدلیک یک خط کوچک غوطه وری را نصب کرد تا به عنوان بخشی از یک آزمایش، شروع به غوطه وری دستی قطعات کند.

وی می گوید: “ما می خواستیم آنچه Bulk Chemicals به ما می گفت را آزمایش كنیم. آیا می توانیم از پاک کننده، آبکشی ، سیلر (بتونه) و قطعات خشک استفاده کنیم – و از استفاده از نوعی تمیز کننده فسفاته خودداری کنیم؟  این همان کاری بود که ما انجام دادیم.”

این شرکت حدود یک سال قطعات را به صورت دستی غوطه وری کرد و از نتایج آن راضی بود – اما مشکلی وجود داشت. فروشگاه دائم قبل از اینکه کار قطعات قدیمی تمام شود، قطعات جدیدی به آن قسمت آزمایش کوچک می فرستاد.

ریچ می گوید: ما فهمیدیم كه این كاری است كه واقعاً باید در داخل شرکت انجام دهیم و روند تمیز کردن به طور خارق العاده ای کار می کرد و Bulk Chemicals کار فوق العاده ای در حمایت (ساپورت) از ما انجام می داد. بنابراین، ما همین روند را انجام دادیم و کمی آن را خودکار (اتوماتیک) کردیم.”

ریچ توضیح می دهد که Bulk Chemicals در راه اندازی سیستم پیش تصفیه نقش مهمی داشت، و از آنجایی که میدلیک برای دریافت مجوزهای سیستم شستشوی چهار مرحله خود تلاش می کرد، به عنوان رابطی با EPA اوهایو، از میدلک پشتیبانی می کرد. افزودن خط روکش پودر، طبیعتا مرحله بعدی بود.

روی پودر

بر اساس موفقیت در فرآیند تمیز کردن Bulk Chemicals، میدلیک شروع به جستجوی شرکای دیگر برای خط تولید پودر خود کرد. این شرکت برای نصب به Midwest Finishing Systems (میشاواکا ، هند) مراجعه کرد. نوردسون (آمهرست، اوهایو) غرفه رنگ پودری را تهیه کرد.

ریچ می گوید: “این یک سیستم نوار حامل است. ما هنوز قطعات را به صورت دستی آویزان می کنیم، اما سیستم نوار حامل از سیستم شستشوی ما عبور می کند و ما هنوز از تفنگ دستی استفاده می کنیم.”

خط جدید رنگ پودری Midlake توسط Midwest Finishing Systems نصب شده و از غرفه Nordson استفاده می کند

در مجموع ، خط جدید رنگ پودری Midlake کمی بیش از 500 “نوار حامل است که در مراکز 2 سانتی متری، حداکثر 75 پوند برای هر قلاب را تحمل می کند. سرعت خط معمولی حدود 5 فوت در دقیقه است.  قطعات از طریق واشر فولادی ضد زنگ چهار مرحله ای، ساخته شده توسط Midwest Finishing ساخته می شوند. مرحله اول پاک کننده بدون فسفات E-CLPS Bulk Chemical است، مرحله دوم یک شستشو است، مرحله سه یک شستشوی دیگر با آب RO است (تصفیه آب RO توسط Midwest Finishing انجام شده است)، و در مرحله نهایی یک سیلر (بتونه) تهیه شده توسط Bulk Chemicals استفاده می شود. قطعات از طریق یک اجاق خشک به درون غرفه Nordson می روند و سپس سرانجام به داخل اجاق گاز دوتایی عبور می یابند که توسط Midwest Finishing ساخته و نصب شده است.

طول قسمت دهانه خط پودر میدلک ‘ 4 x 6’ x 6 می باشد

نصب خط جدید رنگ پودری Midlake در سپتامبر 2020 آغاز شد و در اکتبر 2020 به پایان رسید. ریچ می گوید این شرکت در حال حاضر یک شیفت کاری دارد اما قصد دارد شیفت دوم را تا قبل از تابستان 2021 اضافه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *