مقالات

خصوصیات ورقه های عمل آوری شده – مشکلات، علل و راه حل ها

خصوصیات ورقه های عمل آوری شده – مشکلات، علل و راه حل ها

همیشه یک حس عمیق رضایت بعد از بیرون آوردن بستر از کوره عمل آوری و ندیدن هیچ گونه عیوب بصری وجود دارد. همانند اغلب کارگاه های صنعتی، شماری از آزمایشات مختلف وجود دارد که می توایند برای آزمایش کیفیت و ثبات ورقه و انواع دیگر خصوصیات ورقه عمل آوری شده اجرا نمایید. اکنون وقتی می گوییم خصوصیات ورقه عمل آوری شده در واقع درباره جنبه خاصی از ورقه که مورد آزمایش است برای مثال چسبندگی یا سختی مداد صحبت می کنیم.

همیشه آزمایش دوام و کیفیت یک کار صنعتی قبل از ارسال آن به مشتری اهمیت دارد، بنابراین در اینجا، مهمترین مسائل خصوصیات ورقه عمل آوری شده را تحت پوشش قرار می دهیم، اینکه عوامل تشکیل دهنده کدامند، و راه حل هر یک چیست. ولیکن اول از همه باید به همه این توصیه را بنماییم که: همیشه به مشتری بگویید کاملا مشخص کند که انتظاراتش از محصول نهایی چیست و آیا الزامات اجرایی خاصی درباره رنگ وجود دارد یا خیر. صفحات نمونه، بویژه نمونه های رنگ کاری و بستری که مشتری می خواهد، یک پشتیبان عالی برای چنین بحث هایی است. کاملا روشن کنید که در رنگ کاری چه چیزی مورد نیاز است تا هیچ یک از طرفین دچار اشتباه کاری نشوند.

همچنین برخی از این مسائل مربوط به محصول یا بستر است. آزمایشاتی که انجام می شوند همگی بستگی به این امر دارند که یک کارگاه صنعتی از چه نوع تجهیزاتی روی چه نوع بستری استفاده کرده باشد، و چه چیزی نیاز به رنگ کاری دارد. به این دلیل مهم دیگر است که گفتگو با مشتری تان ایده ای عالی محسوب می شود تا تعیین کنید که به چه چیزی نیاز دارند و چه انتظاراتی دارند. البته رجوع به TDS یک کمک بزرگ در این ناحیه خواهد بود.

حال به این موضوع می پردازیم.

تشکیل ترک های ناشی از ضربه – منبع تصویر: نواقص رنگ: رنگ های پودری: خرابی ها و تحلیل ها.

مقاومت به ضربه و/یا انعطاف پذیری

بزرگترین عاملی که بر مقاومت به ضربه اثر بد دارد عمل آوری کمتر از حد یا بیش از حد می باشد. با اینکه انواع محصولات مختلف برای مثال اورتان ها و پلی استرها، عملکرد مقاومت به ضربه متفاوتی دارند، معمولا همه اینها به زمان و دمای کوره بازمی گردد. اکنون مشکل احتمالی بعدی در این خط ناشی از آماده سازی ضعیف بستر است. بسیاری از مخاطبان این جزوه راهنما می دانند که پیش عمل آوری و تمیزکاری بستر در هر عملیات چه کار مهمی است. می توانید از بهترین رنگ دنیا استفاده کنید ولیکن اگر بطور مناسبی پیش عمل آوری را انجام نداده باشید، رنگ ممکن است از آزمایش مقاومت به ضربه موفق بیرون نیاید.

(در واقع، خواهید دید که در این جزوه راهنما پیش عمل آوری و تمیزکاری معنای زیادی دارد چرا که اغلب مشکلات عملیاتی و عمل آوری به انجام نامناسب این کارها باز می گردد.)

مسئله دیگری که ممکن است تاثیر خیلی بدی روی مقاومت به ضربه ورقه داشته باشد مربوط به ضخامت بیش از حد ورقه می باشد. هرچه ورقه ضخیم تر بوده باشد (حتی در حد بیش از 3 میل) مقاومت به ضربه کمتری را در پایان کار خود خواهید داشتت. دو تا سه میل (حداکثر مقدار) یک تقریب خوبی است که باید رعایت شود.

رفع عیوب

به TDS خود و همه خط مشی هایی که تهیه کنندگان یا سازندگان شما ارائه داده اند رجوع نمایید و زمان ماندگاری، زمان عمل آوری، و دمای کوره خود را مطابق با آنها تنظیم نمایید. هر دقیقه و درجه اهمیت خواهد داشت. اگر از این دستورالعمل ها پیروی نمودید و باز به مشکلاتی برخوردید، آنگاه به عملیات پیش عمل آوری خط تولید خود و روشهای تمیزکاری آن نگاهی بیاندازید. یک رنگ کاری خوب باز می تواند در آزمایشات بسیاری مردود شود، و نه فقط از آزمایش مقاومت به ضربه و انعاطف پذیری، چرا که آماده سازی ضعیف بوده است. اول از همه باید تجهیزات و غلظت های خود را بازبینی کنید و شاید حتی با تهیه کننده پیش عمل آوری تماس بگیرید.

نکته مهم: از حدس و گمان با تنظیمات تجهیزات و غلظت ها اجتناب کنید و با تست رنگ روی صفحات B1000ACP کار کنید. اینها از قبل تمیزکاری شده و عمل آوری شده اند و می توانند وقت شما را در سیستم شما که اساسا دچار مشکلاتی شده است، صرفه جویی نمایند. اگر ورقه در آزمایش مقاومت به ضربه موفق بود، آنگاه سیستم عمل آوری شماست که نیاز به تنظیمات داشته است.

برای مطالعه ادامه این مطلب بخش مقالات سایت را دنبال کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 47951 – 021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *