مقالات

رنگ پودری در مقابل گالوانیزه: چه چیزی برای شما مناسب است؟

رنگ پودری در مقابل گالوانیزه: چه چیزی برای شما مناسب است؟

اجسام فلزی چه در داخل و چه در خارج استفاده شوند، باید دارای یک لایه پوشش محافظ برای مقاومت در برابر عناصر و سایش و پارگی باشند. برای به دست آوردن پوشش و عملکرد مورد نظر از اقلام فلزی خود، باید پوشش سطح مناسب را اعمال کنید. در ایم مقاله می خواهیم در در مورد رنگ پودری در مقابل گالوانیزه صحبت کنیم.

رنگ پودری و گالوانیزه گرم دو روش پرکاربرد در صنعت مدرن برای محافظت از سطوح فلزی است. اگرچه شباهت هایی بین این پوشش ها وجود دارد، اما نتایج یکسانی را به دست نمی آورند. بنابراین بین رنگ پودری و گالوانیزه، چه چیزی برای شما مناسب است؟

رنگ پودری چیست؟
رنگ پودری یک پوشش فلزی پرکاربرد در محیط های صنعتی است. عالی به نظر می رسد و ماندگاری طولانی دارد، و آنها را برای استفاده در فضای داخلی و خارجی ایده آل می کند. رنگ پودری یک روش چند مرحله ای است که شامل تمیز کردن و آماده سازی سطوح برای تضمین کاربرد بدون درز و اتصال ایمن است. فرآیند رنگ پودری، پودرها را به هر ناحیه فلزی در معرض دید می کشد و تا زمانی که عمل آوری کامل شود، در آنجا نگه می دارد.

گالوانیزه کردن چیست؟
گالوانیزه یک پوشش معمولی برای استفاده در قایق ها، سایر تجهیزات دریایی و مصالح ساختمانی است. استفاده از پوشش محافظ روی اولین گام در این روش است. محصولات ساخته شده از فلز قبل از گالوانیزه شدن تحت حمام های شیمیایی زیادی قرار می گیرند.

پس از آماده سازی، اشیاء در حالی که وارونه آویزان هستند، قبل از عمل آوری در خمره ای از روی مذاب فرو می روند. روش های دیگری نیز برای کاربرد وجود دارد. برخلاف رنگ پودری، پوشش‌های روی فقط در یک رنگ وجود دارند – نقره‌ای. این می تواند گزینه های شما را برای دادن ظاهری منحصر به فرد به محصولات شما به شدت محدود کند.

داستان نوار
رنگ پودری در بسیاری از موارد به گالوانیزه ارجحیت دارد. رنگ های پودری امروزی برای مقاومت معروف فلزات گالوانیزه در برابر عناصر مناسب هستند.

هر دو روش نیاز به یک سری اقدامات طراحی شده برای آماده سازی سطوح برای پوشش دارند، اما محصولات نهایی متفاوت هستند. گالوانیزه کردن روغن و اکسیدها را از بین می برد، اما کالاهایی که با سرباره، باقی مانده های غلیظ، موم و سایر آلاینده ها پوشانده شده اند، معمولاً نیاز به عملیات سطحی از منبع دیگری دارند.

رنگ پودری به ترکیبی از انفجار و آماده سازی برای از بین بردن تمام باقی مانده ها برای کاربرد بهینه نیاز دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از پوشش‌های پرایمر با تکنولوژی بالا، ضدآب بیشتری داشته باشید. رنگ‌های پودری در رنگ‌های استاندارد بی‌شمار موجود است، اما گالوانیزه فقط در رنگ نقره‌ای موجود است.

برای اطلاعات بیشتر با تیم ما تماس بگیرید. شماره تماس: 47951 021

منبع: POWDER COATING VERSUS GALVANIZING: WHAT’S RIGHT FOR YOU?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.