مقالات

چرا بیشتر مدارس و دانشگاه ها رنگ های میکروب کش را ترجیح می دهند

از نقاشی غار های ماقبل تاریخ و نقاشی های دیواری مثل سقف کلیسای سیستین گرفته تا پالت های رنگی ای که امروزه، فضاهای مدرن داخلی ما را تغییر داده اند ، مردم همیشه برای بیان خلاقیت خود، از رنگ ها استفاده کرده اند؛ و روش های منحصر به فردی برای تزئین فضاهای خود ارائه کرده اند. با این وجود، طی سال ها، رنگ از یک ماده تزئینی، به انواع سیستم های روکش محافظتی تبدیل شده است که می تواند برای حفظ و محافظت از سطوح مختلف مورد استفاده قرار گیرد و در عین حال، محیطی سالم و بهداشتی برای خانه ها و فضاهای عمومی ایجاد کند.

تقویت شده با کلرید آلکیل دی متیل بنزیل آمونیوم (ADBAC)، رنگ محافظ برای استفاده در سطوح دیواری، سقف ها، در ها و روکش ها در تاسیسات مختلف که نیاز به سطح بالای بهداشت و مقاومت در برابر سایش دارند، مناسب می باشد. از آن جا که ویژگی میکروب کشی این رنگ ها می تواند مکمل روش های بهداشتی در فضاهای عمومی باشد، اغلب برای محل های ویژه ای مثل مدارس، دانشگاه ها، مهدکودک ها و اتاق های بازی توصیه می شود. در اینجا برخی از مزایا و دلایل بسیاری از مراکز آموزشی، برای انتخاب این نوع رنگ به جای سایر گزینه ها، ذکر شده است.

رنگ میکروب کش، محافظت مطمئنی را در برابر میکروب ها ایجاد می کند

چرا بسیاری از مدارس و دانشگاه ها به جای استفاده از رنگ معمولی، از رنگ میکروب کش برای امکانات خود استفاده می کنند؟ با اینکه رنگ های میکروب کش به طور معمول برای استفاده در دیوار ها و سقف های مسکونی و برخی مناطق تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، این رنگ ها مخصوصا برای تاسیساتی که به سطح بالاتری از محافظت در برابر عفونت های باکتریایی، ویروسی و قارچی نیاز دارند، طراحی شده است.

رنگ محافظ با کمک میکروب شناسان ساخته شده و اولین و تنها رنگ میکروب کش ثبت شده در EPA می باشد که به صورت مداوم، حداقل 90% از باکتری های بیماری زا مثل VRE ، MRSA ، Staph و E.aerogenes را تا 4 سال از بین می برد. از بین بردن میکروب ها تا 2 ساعت بعد از اعمال شدن – و باعث کاهش میکروب ها و جلوگیری از گسترش میکروارگانیسم های مضر می شود – رنگ های میکروب کش نه تنها در برابر باکتری ها ، بلکه در برابر لکه های ویروسی و قارچی خاص نیز به صورت موثر محافظت می کنند.

به سادگی، با انتخاب رنگ آمیزی میکروب کش، مدیران شرکت های تخصصی با استاندارد های با استاندارد های بهداشتی بالا می توانند به راحتی از تبدیل شدن سطوح مختلف به مرکز باکتری ها، ویروس ها، و قارچ های خطرناک جلوگیری کنند.

رنگ میکروب کش می تواند از بروز بیماری در مدارس و دانشگاه ها جلوگیری کند

بر اساس گزارش های اخیر، مقاومت آنتی بیوتیک برای اقتصاد جهانی تا سال 2050 ، 100 تریلیون دلار هزینه خواهد ساخت. علاوه بر رعایت بهداشت و برنامه های ضدعفونی دقیق، امکانات بیشتری برای استفاده از اقدامات پیشگیرانه عفونت، مانند سیستم های روکش میکروب کش و آنتی باکتریال در نظر گرفته شده است.

یک سیستم رنگ که حاوی عوامل میکروب کش است، در مقابل میکروب های مختلف از جمله برخی از لکه های باکتری مقاوم به آنتی باکتریال نیز، موثر می باشند. به علاوه، رنگ میکروب کش می تواند در برابر رشد باکتری که ممکن است باعث ایجاد حساسیت و سوزش پوست، گلو و چشم شود، موثر می باشد. از آنجا که رنگ محافظ برای استفاده در سطوح مختلف مناسب می باشد، می تواند با به حداقل رساندن خطر آلودگی، به جلوگیری از گسترش بیماری کمک کند. با توجه به اینکه رنگ میکروب کش می تواند به صورت قابل توجهی میزان عفونت را در مدارس و دانشگاه ها کاهش دهد؛ همچنین می تواند هزینه های پزشکی مرتبط با کارکنان را نیز کاهش دهد .

رنگ میکروب کش باعث می شود که سطح برای مدت طولانی تری به بهترین شکل بماند

استفاده از سیستم های ارزان قیمت و معمولی در مدارس، دانشگاه ها و سایر ساختمان های سازمانی که رفت و آمد در آن ها زیاد است، ناگریز باعث خرابی زودرس رنگ و تعمیرات مکرر خواهد شد. خوشبختانه، روکش های میکروب کش با کارایی بالا میان زیبایی و عملکرد تعادل ایجاد می کند.

به عنوان نمونه، رنگ های محافظ در طول زمان و در شرایط های مختلف اثبات و آزمایش شده است! رنگ محافظتی می توانند در برابر با استفاده مکرر روزانه و حجم بالای رفت و آمد در اماکن آموزشی و همچنین تمیزکاری مکرر، مقاومت کند. علاوه بر آن ها، ADBAC، که ماده موثر موجود در این رنگ می باشد، به شرط آنکه سطح در شرایط خوبی حفظ شود می تواند باعث افزایش عمر فیلم رنگ مورد نظر شود. تا زمانی که فیلم رنگ دست نخورده باقی بماند، در حالی که زیبایی را در محل کار شما حفظ می کند، می تواند از شیوع بیماری های مختلف جلوگیری کند.

علاوه بر آن، توانایی ADBAC برای جلوگیری از رشد ناخوشایند باکتری و قارچ ها، این ماده را به یک ماده افزودنی مناسب برای رنگ محافظ تبدیل کرده که همچنین می توان از آن در محیط های مرطوب و شرجی استفاده کرد. علاوه بر به حداقل رساندن لکه ها و تخریب موادی که ممکن است در اثر رشد باکتری و قارچ در سطوح مختلف ایجاد شود، رنگ میکروب کش می تواند تاثیر مثبتی در از بین بردن بو، و کیفیت هوا داشته باشد. با دفع باکتری، ویروس و قارچ ها، رنگ محافظ می تواند محیط داخلی بهتری را برای دانش آموزان و معلمان ایجاد کند. اگرچه رنگ محافظ یک سیستم روکش تخصصی است، اما می توان از آن به راحتی در هر رنگ استاندارد و با هر درجه تجاری ای استفاده کرد.

رنگ میکروب کش را می توان در طیف وسیعی از مکان ها در سراسر یک مدرسه یا دانشگاه، از جمله کلاس ها، راه رو ها، مجتمع دانشگاهی، مراکز تفریحی، سالن های بدن سازی، استخر ها، سرویس های بهداشتی و کمد های دانش آموزان، مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که رنگ محافظ تنها روکشی است که ویژگی های پیشرفته میکروب کشی را با مقاومت در سطح صنعتی و ظرافت های طراحی، ترکیب می کند، انتخاب این سیستم رنگی به جای گزینه های دیگر، به شما این امکان را می دهد که یک کار نهایی متنوع و بادوام ایجاد کنید که در حالی که آن را برای همه ایمن تر می کند، باعث جذابیت تاسیسات شما نیز بشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های رنگ آمیزی میکروب کش و مزایای بالقوه آن برای تاسیسات خود ، یا بحث (باجزئیات) در مورد پروژه نقاشی خود ، لطفا همین امروز با متخصصان ما تماس بگیرید! شماره تماس ما: 47951-021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *