مقالات

چگونه سازندگان و تولیدکنندگان نهایی می توانند کار را به سرعت تمام کنند (بخش 2)

چگونه سازندگان و تولیدکنندگان نهایی می توانند کار را به سرعت تمام کنند (بخش 2)

اما در مورد روکش کننده پودری سفارشی چطور؟

روکش تغییر سریع

راجر تالبرت می تواند درد یک خدمات دهنده سفارشی را احساس کند. مدیر اجرایی The Woodlands ، موسسه رنگ پودر مستقر در تگزاس و مشاور قدیمی صنعت، تالبرت بسیاری از خطوط روکس را ایجاد و روی آن ها کار کرده است. او تغییرات بی شماری در رنگ انجام داده و چالش های معمول روکش پودری را تجزیه و تحلیل کرده است : طراحی دندانه دار کردن ، پوشاندن ، تراکم قسمت روی خط و … .

از نظر تجربه، تغییر رنگ یک مسئله دشوار بود. یک اپراتور باید اسلحه را باز کند، قسمت شلنگ را برداشته و هوا را از قسمت داخلی و خارجی تمام اجزای سازنده پاکسازی کند. او یک ماژول رنگی را برداشته و دیگری را در جای خود قرار می دهد. در مورد سیستم سیکلون، او فضای داخلی سیکلون و مخزن پایه را تمیز می کند. برای جبران اسپری بیش از حد، او باید دیوارهای غرفه را پاکسازی کند.

تالبرت با بیان اینکه سیستم های بزرگتر یک ساعت یا بیشتر طول می کشد، می گوید : “تغییر رنگ برای تغییر در یک سیستم کوچک یا متوسط ​​ممکن است 20 دقیقه طول بکشد.”

درست مانند همتایان سازنده آنها، رنگ های پودری در طول سال ها تلاش کرده اند تا زمان تغییر را کوتاه کنند. در یک برنامه دستی، یک سیستم تغذیه با جعبه ساده به جای قیف های متداول تغذیه ای، می تواند سرعت تغییرات را تا حد زیادی افزایش دهد.

تالبرت توضیح می دهد که: “آنها به جای ریختن پودر از جعبه در ظرف و افزودن هوا برای هم زدن آن و سیال شدن، آنها خود جعبه می گرفتند، آن را باز می كردند، آن را روی میز شیب لرزشی قرار می دادند و یك لوله دریافت کننده را مستقیماً داخل جعبه می انداختند، اکنون آنها یک قیف خورنده  که نگران آن باشند، ندارند. وقتی آنها یک تغییر رنگ را انجام می دهند، لوله دریافت کننده، پمپ، شیلنگ، لوله اسلحه را پاکسازی می کنند و جعبه ها را تعویض می کنند.

وی می افزاید: “این کار، یک فرآیند سه تا پنج دقیقه ای از یک رنگ به رنگ دیگر است”، و اضافه کرد که این فرآیند شامل بازیابی اسپری بیش از حد نمی باشد.

تالبرت همچنین می گوید: برخی از سیستم های پیشرفته تغییر رنگ امروزه تغییر رنگ را نه به چند دقیقه، بلکه چند ثانیه کاهش می دهند. با این حال، این سیستم ها معمولاً در محیط های تولیدی خط تولید که فقط از تعداد محدودی رنگ استفاده می کنند، پاسخگو می باشند، زیرا این خطوط اغلب به قیف های خورنده اختصاصی نیاز دارند.

او می گوید: “اگر شما مجبور باشید 100 رنگ اجرا کنید، چه می کنید؟ آیا شما 100 قیف خورنده دارید؟  پیچیده خواهد شد.

وضعیت تغییر رنگ، اغلب با نیاز یک تولیدکننده برای پاسخ سریع به مشتری خود درگیر می شود. یک سازنده را در نظر بگیرید که مشتری سفارش فوری مورد نیاز چند روزه را به او تحویل می دهد. وقتی قطعات آماده شدند، سازنده، روکش کننده سفارشی را خبر می کند.

همانطور که تالبرت می گوید: “این سازنده ممکن است بگوید که: من می دانم که شما در آن حال انجام یک کار دو ساعته سخت هستید، اما می خواهم آن را عقب بیندازید، و من می خواهم که آن قفسه ها و از سر راه بردارید و می خواهم که رنگهای خود را تغییر دهید، و من نیاز دارم که قفسه ها و قطعات من را بالا بگذارید – و من آنها را یک ساعته می خواهم! “

بگوییم یک تغییر کار 20 دقیقه زمان خواهد برد. سه تغییر اضافی به این معنی است که روکش کننده سفارشی، یک ساعت تولید خود را از دست داده است. تالبرت می گوید : یک ساعت درآمد در [روکش کننده سفارشی] معمولی چیزی در حدود 500 تا 1000 دلار است؛ و بسته به عمل می تواند حتی بیشتر نیز باشد.

به عبارت دیگر، اگر خط در حال کار نباشد، هزینه ها افزایش می یابد. و از آنجا که خود تولیدکنندگان با کاهش قیمت سالانه مشتریان مواجه هستند، به نوبه خود، فشار قیمت بر تأمین کنندگان خود را حفظ می کنند. به عنوان مثال هزینه های تغییر رنگ در بسیاری از رنگ های سفارشی در حال فراموشی می باشد.

برای کاهش هزینه، روکش کننده ها، استفاده از خط را به حداکثر می رسانند. آنها از یک استراتژی مناسب استفاده می کنند و در صورت امکان، سعی می کنند قلاب های خالی و خرابی های تولید را به حداقل برسانند. هر چقدر تراکم خط بیشتر باشد (در حالیکه هنوز از رنگ اطمینان حاصل می شود)، میزان تولید بیشتر می شود. با عملکرد بیشتر در مدت زمان کمتر، یک روکش کننده سفارشی می تواند هزینه ها را کاهش دهد و تقاضای مشتریان خود را برای قیمت های پایین برآورده کند.

برشی در برنامه

بازگشت به محصولات فینیکس، معما کاملاً واضح بود.

تلاش برای بهبود فینیکس، به تولیدات سریع خیلی کوتاه انجام می شود – و هر یک از آن تولیدات می توانند نیازمند رنگ دیگری باشند. چنین تقاضای متغیری منجر به تغییر بیشتر رنگ و هزینه بیشتر برای روکش کننده سفارشی، شود.

همانطور که جیمی کافمن ، مالک B&K Powder Coating، ارائه دهنده روکش کننده فینیکس ، گفت : ” از فکر تلاش برای پایین آوردن قیمت خود تا تلاش برای انجام سریع کار ها ، هر دوی این موضوعات بر علیه مشتری و روکش کننده پودری عمل می کند.

در سال 2006 این مشکل، نقطه شروعی برای مدیران هر دو شرکت بوجود آورد. چگونه یک سازنده با تنوع بالا و حجم کم می تواند با یک روکش دهنده سفارشی کار کند، تا هر دو طرف پیشرفت کنند. این شرکت ها برای به دست آوردن پاسخی سریع با دانشجویان مرکز تولید دانشگاه ویسکانسین-مدیسون همکاری کردند و یک دانشجو ایده جالبی را پیشنهاد کرد : تقسیم زمان . در اصل ، این مفهوم شامل خرید زمان (به دست آوردن زمان) به جای خدمات ارائه شده است . سوری ، که روش QRM را توسعه داده است ، این روش را در کتاب خود اینگونه توصیف می کند: ، این موضوع درباره زمان می باشد.

“اساساً، شما در حال خریداری برش های زمانی، از طریق تأمین کننده برای پشتیبانی از عملکرد خود هستید. البته در اینجا یک معامله وجود دارد – اگر ظرفیت را ذخیره می کنید اما از آن استفاده نمی کنید، ممکن است مجبور باشید به هر حال مبلغ توافقی را به تأمین کننده پرداخت کنید. اما این باید با مزایای کسب شده در بیشتر مواقعی که  قطعات خود را سریع تهیه می کنید، جبران شود. “

از نظر تئوری، این مفهوم می تواند دقیقاً همان چیزی را که روکش کننده پودری و سازنده می خواهند، برساند. تولیدکننده کنترل تولید را بدست می آورد و روکش کننده پودری پرداخت مداوم را دریافت می کند. بعضی اوقات این پرداخت ممکن است هزینه اجرای یک خط را پوشش ندهد؛ در سایر مواقع پرداخت کننده همه هزینه ها می باشد، زیرا ممکن است سازنده به هیچ وجه به قطعاتی که روکش شده اند احتیاجی نداشته باشد.

اگرچه بدون شک این روش می تواند برای برخی از افراد بسیار خوب عمل کند، اما مدیران Phoenix و B&K مشکلات زیادی را برای وضعیت خود مشاهده کردند. تصور کنید که فینیکس چند ساعت از هر پنجشنبه بعد از ظهر را در B&K خریداری کند. این بدان معنی است که فینیکس فقط یک بار در هفته می تواند روی قطعات خود کار کند، اما بسیاری از مشتریان نمی توانند اینقدر صبر کنند.

در نهایت، فینیکس و B&K ایده برش زمان را تغییر دادند. فینیکس زمانی نمی خرد و هنوز هم برای قطعاتی که روکش کرده هزینه پرداخت می کند. اما به لطف برقراری ارتباط مستمر بین دو شرکت، B&K قادر است زمانی کوتاهی را از دیگر مشتریان گرفته و آن را برای فینیکس خرج کند و رنگ خاصی را که مورد نظر می باشد آماده و در تاریخ موقر ارسال کنند. تقریباً می توانید آن را “برنامه ریزی مشترک” بنامید. این ترتیب تضمین می کند که فینیکس قطعات خود را به سرعت دریافت می کند و B&K مدت زمان لازم برای بالا نگه داشتن خط تولید برای پایین نگه داشتن قیمت را حفظ می کند.

جف کنکل، معاون عملیاتی فینیکس، می گوید: “من فکر می کنم که ما [برش زمانی] را فقط با داشتن گفتگوی واقعاً خوب بین دو شرکت در مورد برنامه های تولید خود و آنچه که در حال اجرا هستند، تغییر دادیم.”

Don Goetzel، برنامه ریز Phoenix، اضافه می کند: “به عنوان مثال، من می دانم که ما یک رنگ اصلی زرد برای چراغ های لنگرگاه و اجاق گاز داریم و می دانم که افراد سازنده ما روی آن محصول کار می کنند و آن را برای رنگ آمیزی می فرستند. بنابراین سعی می کنم به [کنراد جانسون ، مدیر کل B&K] یک یا دو روز زودتر خبر دهم و بگویم  “من یک کامیون محصول نیازمند به رنگ زرد خواهم فرستاد. چه زمانی می توانید آن را آماده کنید ؟ ” B&K در افراد و تجهیزات از جمله دسته جدیدی از اجاق گاز ختی جدید سرمایه گذاری کرده است و این مطمئناً به سرعت پاسخ دهی کمک می کند. اما عمل ساده و غیرتکنیکی مهمترین عامل ارتباطی بوده. امروزه میانگین زمان اعمال رنگ پودری از 10 روز به سه روز کاهش یافته است. و بعضی از مشاغل حتی سریعتر کار را تحویل می دهند.

امیدواریم این سری مفاله برای شما مفید بوده باشد. از طریق لینک های زیر می توانید بخش های دیگر این مقاله را مطالعه کنید:

بخش 1: چگونه سازندگان و تولیدکنندگان نهایی می توانند کار را به سرعت تمام کنند (بخش 1)

بخش 3: چگونه سازندگان و تولیدکنندگان نهایی می توانند کار را به سرعت تمام کنند (بخش 3)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.