مقالات

3 اشتباه پرهزینه در رنگ پودری که باید از آنها اجتناب کرد

3 اشتباه پرهزینه در رنگ پودری که باید از آنها اجتناب کرد

همه محصولات رنگ پودری برابر نیستند. رنگ های پودری درجات مختلفی در بازار وجود دارد که طراحان بسته به فرمول شیمیایی و تکنولوژی مورد استفاده می توانند از بین آنها انتخاب کنند. در اینجا 3 اشتباه پرهزینه در رنگ پودری وجود دارد که باید در طول فرآیند انتخاب پوشش خشک و استفاده از آن اجتناب کنید.

تکمیل سطح، یک مرحله حیاتی در طول فرآیند تولید محصولات فلزی صنعتی است. پیشرفت‌های فناوری در کاربرد پودر خشک به گسترش سریع صنعت پوشش فلزات ادامه می‌دهد. به گفته Business Wire، ارزش بازار جهانی رنگ پودری در سال 2019 24.2 میلیارد دلار بود.

رنگ پودری نقش حیاتی در تزئین و محافظت از پرداخت های صنعتی دارد. برای دستیابی به پایان مورد نظر، به دقت و فرآیندهای فکر شده نیاز دارد. با این حال، عدم انجام بررسی لازم می تواند منجر به اشتباهات پرهزینه و تکمیل ناقص شود.

1- روی رنگ تمرکز کنید، نه عملکرد

کت های پودری کاندیدای عالی برای یک روکش براق، بافت دار یا مات برای هر محصول صنعتی هستند. با این حال، برخی از تولیدکنندگان و طراحان به اشتباه بیش از حد روی رنگ و بافت محصول تمرکز می کنند و در نهایت عملکرد محصول را نادیده می گیرند.

فرمول‌های شیمیایی پوشش‌های پودری مختلف دارای خواص خاصی مانند UV، خوردگی، pH و مقاومت در برابر سایش هستند. تأیید ویژگی‌های عملکرد محصول، نه فقط رنگ آن، شما را قادر می‌سازد محصولی بسازید که برای طولانی‌مدت ماندگار باشد.

درک کاربرد نهایی محصول، انتخاب پوشش های پودری با خواص مناسب مورد نیاز را آسان تر می کند. اگر رنگ مشخص شده نمی تواند شرایط محیطی را تحمل کند، ممکن است در درازمدت محصولاتی داشته باشید که محو و گچ می شوند.

2- با استانداردهای صنعتی آشنا شویدبا استانداردهای صنعتی آشنا شوید

تطبیق پذیری در کاربردهای رنگ پودری باعث می شود تقریباً برای تمام کاربردهای صنعتی مناسب باشد. بسیاری از مدیران پروژه به اشتباه تصور می‌کنند که تمام پوشش‌های پودری بدون در نظر گرفتن فناوری تولید، عملکرد مطلوبی را ارائه می‌دهند.

هر سازنده استاندارد مشخصات رنگ پودری متفاوتی را برای محصولات خود ارائه می دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از ثبت سفارش با سازنده خود در مورد گزینه های مختلف مشخصات موجود گفتگوی صریح دارید.

به کلاس های مختلف پایان نگاه کنید. برگه استاندارد مشخصات رنگ پودری می تواند به شما یک ایده کلی از گزینه های شما بدهد و محصول نهایی را با استانداردهای قابل اندازه گیری مقایسه کنید. سازنده باید طرح کلی عیوب مجاز را در یک سطح مشخص ارائه کند و اندازه عیوب را مشخص کند.

3- محدوده استفاده را تعیین کنید

محصولات مختلف رنگ پودری نتایج متفاوتی را برای محیط های مختلف به دست خواهند آورد. اکثر مدیران محصول نمی‌توانند مشخص کنند که محصول نهایی در داخل یا خارج از خانه استفاده می‌شود. عدم تعیین محدوده استفاده منجر به پوشش مجدد پرهزینه در نتیجه ترک خوردن، محو شدن یا پوسته شدن می شود.

برای تعیین مناسب ترین فرمولاسیون یا استفاده داخلی یا خارجی با تامین کننده رنگ پودری ارتباط برقرار کنید. پوشش های پودری 100% جامد در نظر گرفته می شوند. با این حال، آنها مانند پوشش های مایع به حلال در فرمولاسیون نیاز ندارند.

فرمولاسیون خاصی برای استفاده داخلی یا خارجی بهتر است. مشخص کنید که کدام استانداردها برای همسویی با محدوده استفاده از محصول نهایی قابل اجرا هستند.

رنگ پودری یک جایگزین عالی برای پوشش مایع برای اکثر کاربردهای صنعتی است. درک استانداردهای صنعتی، تمرکز بر عملکرد محصول نهایی و شفاف بودن در مورد اهداف پروژه حیاتی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد رنگ پودری با ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر با تیم ما تماس بگیرید. شماره تماس: 47951 021

منبع: 3 COSTLY POWDER COATING MISTAKES TO AVOID

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.