مقالات

5 مرحله رنگ پودری (مراحل رنگ پودری) که باید انجام دهید

5 مرحله رنگ پودری که باید انجام دهید

با استفاده از رنگ پودری، می‌توانید پوشش‌های واقعاً شگفت‌انگیزی ایجاد کنید که هم از نظر بصری چشمگیر و هم بادوام هستند، اما اگر مشکلی در مراحل رنگ پودری پیش بیاید، برداشتن و شروع دوباره یک سردرد واقعی است.
فراتر از اصول اولیه تمیز کردن و آماده‌سازی، در اینجا چند روش عملی/نکات رنگ پودری وجود دارد که به اطمینان از بهترین نتیجه ممکن کمک می‌کند.

1- نمونه های اسپری

پس از دریافت پودر، زمانی را صرف مطالعه سند TDS (راهنمای کاربرد) برای پودر خود کنید، و قبل از اینکه ماشه را روی کار تولید خود فشار دهید، همیشه یک قطعه نمونه را اسپری کنید، انجام این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که پودر چگونه رفتار می‌کند. در محیط خاص شما و جلوگیری از غافلگیری ناخواسته کمک خواهد کرد. زمان نسبتاً کوتاهی که برای انجام این کار لازم است ارزش آن را دارد، به خصوص اگر جایگزین به معنای جدا کردن سخت پودر از قطعات شما باشد.

2- بدون پاشش داغ

ما از وسوسه پاشش به قطعات در حالی که داغ هستند آگاه هستیم، چه برای صرفه جویی در زمان و چه برای آسان کردن چسبندگی پودر. در حالی که این روش لزوما اشتباه نیست، اما خطرناک است. هنگام پاشش داغ، پودر در تماس شروع به ذوب شدن می‌کند و به راحتی می‌توان پودر زیادی را به کار برد که می‌تواند باعث مشکلات بافت یا رنگ شود. با یک زمین امن تمیز و هنگامی که یک تفنگ اسپری به درستی تنظیم و برای شرایط داده شده تنظیم شده است، پودر نباید هنگام پاشش قطعاتی که تا دمای اتاق خنک شده اند، مشکلی برای چسبیدن نداشته باشد.

3- مراحل رنگ پودری را بررسی کن

ما طرفدار این هستیم که قبل از اینکه پودر کاملاً خوب شود، کار شما را بررسی کنید. انجام این کار به این معنی است که در صورت نیاز، این فرصت را دارید که برخی از مسائل را اصلاح کنید. بلافاصله پس از بیرون آمدن پودر یا “ژل” شدن، یک فرصت کوچک وجود دارد که می توانید بدون نیاز به اسپری مجدد کل قطعه، نواحی خاصی را لمس کنید. همچنین اگر متوجه شدید که لایه اول خیلی نازک است، زمان مناسبی برای اضافه کردن لایه دوم است.

4- در مورد تجهیزات کوتاهی نکنید

خرید تجهیزات سطح مبتدی یا سرگرمی برای مبتدیان یا علاقه‌مندان مشکلی ندارد، اما کاستی‌های آن‌ها هنگام تلاش برای تکمیل روکش‌های سفارشی 2 یا 3 یا زمانی که وظایف بی‌وقفه یک کارگاه را بر عهده دارند، آشکار می‌شود.
مراحل رنگ پودری سفارشی نیاز به تجهیزات تخصصی بیشتری دارد. حداکثر انعطاف پذیری از کل سیستم اسپری شما کلید اصلی است، که شامل: تنظیم دامنه وسیع ولتاژ، کنترل اتمیزه شدن پودر، زمین عمیق، نازل های مختلف تفنگ اسپری و قیف سیال کننده.

5- تکنیک خود را تمرین کنید

رنگ پودری به مهارت نیاز دارد، و مانند همه مهارت ها، باید آن را تقویت کرد تا نه تنها کافی، بلکه ماهر شود. این غیر منطقی است که فرض کنیم می توان به سادگی پودر و یک تفنگ اسپری ارزان قیمت خرید و تسلط بر این صنعت را به ارث برد. انتظار داشته باشید که اشتباه کنید، پس صبور باشید و به خودتان فرصت دهید تا این اشتباهات رخ دهد. قبل از اینکه به کار تولیدی یا پروژه بروید، با انواع پایانی که به سطح بالاتری از مهارت نیاز دارند، تمرین کنید. هرگز چیزی را فرض نکنید و با پرسیدن سوال از کسانی که این حرفه را می دانند، مایل به یادگیری باشید.

برای اطلاعات بیشتر با تیم ما تماس بگیرید. شماره تماس: 47951 021

منبع: 5 Powder Coating Steps You Should be Doing

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.