مقالات

رنگ پودری از صفر تا صد

فرآیند رنگ پودری، فلز را خشک نگه می‌دارد، کاربردش آسان است و لایه پرداختی بسیار ماندگار به جا می‌گذارد.

قسمت‌های پوشش داده شده با پودر برای قطعاتی که به مدت طولانی در معرض عناصر قرار می‌گیرند، گزینه مناسبی است. به خاطر دوام، پوشش پودری گزینه بهتری نسبت به رنگ است.

«رنگ متخلخل است، اما پودر نه؛ بنابراین پودر نمی‌گذارد آب یا هر چیز دیگری نفوذ کند. هیچ مقدار آب یا نمکی نمی‌تواند از پودر عبور‌ کند تا باعث زنگ‌زدگی فولاد شود. این بزرگترین نکته در مورد رنگ پودری است و همین باعث می‌شود که مردم ترجیح دهند از آن استفاده کنند. رنگ الکترواستاتیک قطعاً کولار نیست. خراشیده می‌شود، زده می‌شود. همچنین ممکن است به حالت لایه‌ی اولیه‌ی خود برگردد.»

فرآیند رنگ پودری اواخر دهه 1940 توسعه یافت و در دهه‌های بعدی محبوبیت زیادی پیدا کرد. به طور خلاصه، یک سطح پوشش‌دهی شده با پودر، به نوعی روکش پلاستیک‌مانند سخت روی یک سطح فلزی است. خود این پوشش از پلیمرِ ترکیب شده با رنگدانه‌ها ساخته شده است. این پلیمرها و رنگدانه‌ها حرارت یافته، خنک شده و بعد خرد می‌گردند تا پودرهایی را که روی قطعه پاشیده می‌شوند، تشکیل بدهند. شرکت‌هایی که این پودرها را ساخته‌اند، به معنای واقعی کلمه هزاران هزار رنگ در اختیار دارند و برخی حتی انطباق رنگ انجام می‌دهند.

تمیز کردن سطح پیش از فرایند رنگ الکترواستاتیک

مراحل رنگ پودری نسبتاً ساده است. ابتدا باید سطح فلز پایه را تمیز کنید و تمامی رنگ‌ها، گرد و غبار و روغن‌ها را از بین ببرید. این کار را می‌توان با بلاستینگ، سنگ‌زنی، سمباده‌زنی، یا از طریق فرآیند شیمیایی انجام داد. برای از بین بردن روغن‌های باقیمانده، قرار دادن قطعه در استون یا پاک‌کننده مشابه نیز توصیه می‌شود. هرگونه نقص و خطایی در فرآیند تمیز کردن، منجر به پایین آمدن کیفیت قطعه‌ی پوشش‌دهی شده با پودر می‌شود و از این بابت ضمانتی در کار نیست.
دوشارم اذعان داشت: «تمیز کردن احتمالاً مهمترین بخش فرایند رنگ پودری است. بعد از اینکه بر فلز مورد نظر سمباده و/ یا بلاستینگ انجام شد، می‌توانید پودر را روی سطح بپاشید. اما مراحل تمیز کردن سطح بسیار مهم است. مطمئن شوید که سطح قطعه عاری از چربی، موم و حتی اثر انگشت -مخصوصاً به دلیل اینکه روغنهای زیادی روی پوست ما وجود دارد- می‌باشد. من از فسفات روی استفاده می‌کنم و دوباره آن را با یک پیش آماده تمیز و سپس رنگ پودری اعمال می‌کنم. ترجیح می‌دهم فلز را با آب بشویم و بلافاصله آن را بخارروبی کنم. سپس قطعه را گرم کرده، آن را خنک می‌کنم و با وسایل از پیش آماده تمیز می‌کنم و بعد با پودر می‌پوشانم. آماده سازی رنگ پودری مهمترین قسمت است. اگر به درستی انجام نشود، نتایج ماندگاری بدست نمی‌آورید.»

روش تمیز کردن به اندازه قطعات بستگی دارد. قطعات کوچک را می‌توان در حوضچه‌های شستشو فرو برد.
وال بارون، صاحب «تأمین پوشش پودر»، همیلتون، انت، گفت: «اگر این قطعات بزرگ‌تر باشند، می‌توانید با اسپری شستشو در اطاقک مخصوص بشویید.»

پخت قطعه قبل از انجام رنگ پودری، تحت عنوان تخلیه گاز، هرگونه آب و مایعات دیگر را از آن خارج می‌کند. این مرحله وقتی که پوشش فلزات متخلخل‌تر است و در طی فرآیند تولید، روغن بیشتری جذب می‌کند، مفیدتر است.

این جفت پروانه‌های آبی تازه از کوره “میدستون پوشش ” درآمده‌اند.

کاربرد
پودر از تفنگ افشانه‌ای پاشیده می‌شود و از طریق جذب الکترواستاتیک به قطعه می‌چسبد. در اکثر سیستم‌ها پودر موجود در تفنگ افشانه‌ای دارای بار مثبت و قطعه دارای بار منفی است. با کشیدن ماشه، رنگ / پودر با بار مثبت آزاد می‌شود و سپس توسط قطعه جذب می‌گردد و به سطح می‌چسبد.

دوشارم می‌گوید: «شما می‌توانید در هر سطح فلزی از پوشش پودری استفاده کنید. اکثر مردم ترجیح می‌دهند از این پوشش استفاده کنند و بزرگترین فروشنده‌ی من، فریم‌های موتور سیکلت و قطعات مجاور است. تا آنجا که دنیای قطعات خودروها پیش می‌رود، هر چیز فلزی که زیر کاپوت باشد، می‌تواند با پودر پوشش داده شود.»

بهتر است فرایند افشاندن را در یک اتاقک مخصوص انجام دهید؛ زیرا به این ترتیب از تمیز کردن اضافات آن که می‌تواند خطرناک باشد، پرهیز خواهید کرد.

دوشارم گفت: «مانند هر پوشش دیگری، همیشه باید ماسک داشته باشید و از آن در یک فضای با تهویه مناسب استفاده کنید. پای گرد و غبار در میان است؛ ذرات پودر است که به اطراف پاشیده می‌شود، بنابراین این کار باید در یک اتاقک انجام گردد. باید به درستی لباس پوشیده و رسپیراتور داشته باشید. ممکن است پوشش‌ها در معرض خطر آتش‌سوزی باشد. جرقه و اشتعال می‌تواند خطرناک باشد. پودرهای خاصی می‌توانند منجر به آتش برآمده از خود پودر شوند.»

فرایند پخت رنگ پودری

پس از اینکه بخش مورد نظر پوشانده شد، درون کوره قرار می‌گیرد تا حدود 15 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) پخته شود. پس از خنک شدن، قطعه بسیار بادوام خواهد بود.
پیاده‌سازی فرآیند پوشش پودری در کارگاهتان کار دشواری نیست. بسته به اندازه قطعات مورد نظر، می‌تواند تجربه‌ای ارزان و سودآور هم باشد. اگر قسمت‌هایی که قصد پوشش‌دهی‌شان را دارید کم است، می‌توانید با یک کیت بسیار بیسیک شروع کنید: تفنگ، منبع تغذیه و یک کوره. از هر کوره تا 200 درجه سانتیگراد استفاده می‌شود – یک اجاق گاز آشپزخانه روش خوب دیگری برای شروع است.

یک منیفولد مصرفی پوشش‌دهی شده با پودر

دوشارم گفت: «خیلی از بچه‌ها با یک توستر کوچک شروع می‌کنند و راه خود را پیش می‌برند. من با یک اجاق معمولی شروع کردم. سرانجام برای قطعات بزرگتر به سراغ اجاق‌های بزرگتر رفتم.»

کوره‌ها در اندازه‌های مختلف موجودند. اگر از یک توستر یا یک کوره تجاری یا آشپزخانه استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که هرگز نباید از همان کوره برای مواد غذایی استفاده کنید؛ زیرا بسیار خطرناک است. جدا از کوره، می‌توانید کیت‌های پوشش پودری بسیار بیسیک تهیه کنید که شامل یک تفنگ، مقداری پودر و هر چیز دیگری است که با چند صد دلار هم فراهم می‌شوند.
برای یک سطح فلزی با دوام و پایدار، چیزی از پوشش پودری بهتر نیست. در حالی که سال‌ها پیش انتخاب رنگ خیلی خوب نبود، حالا اوضاع تغییر کرده است.
دوشارم گفت: «به اندازه کافی رنگ وجود دارد. ایستوود مقداری رنگ می‌فروشد و سایرین نیز به اندازه کافی دارند. بیش از 7000 رنگ هست که می‌توانید انتخاب کنید. حالا دیگر می‌توانیم به انطباق رنگ نزدیک شویم.»
پودرها را می‌توان با هر تفنگی استفاده کرد، بنابراین خرید از یک تولیدکننده محدودیتی برای انتخاب شما در زمینه رنگ و نوع پوشش ایجاد نمی‌کند.

در رنگ پودری تهران، فرایندی که برای نهایی کردن رنگ الکترواستاتیک و آماده‌سازی استفاده می‌شود بالاترین کیفیت‌ها را دارد. سی سال تجربه‌ی ما به همراه اعتماد مشتریان پشتوانه‌ی ما است.

مقالات مرتبط:

۶ نقطه قوت رنگ پودری

پوشش پودری در مقایسه با رنگ

تمام فلزات را نمی‌توان با رنگ پودری رنگ کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *