مقالات

3 سوال متداول در مورد رنگ پودری

3 سوال متداول در مورد پوشش پودری

وقتی نوبت به انتخاب پوشش مناسب برای پروژه شما می رسد، فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیرید. خود مواد، دوام پوشش و طول عمر روکش، همه مهم هستند که باید در مورد آنها فکر کنید. اما یکی از بهترین پوشش های موجود امروزه رنگ پودری است. این پوشش عالی ارائه می دهد و می تواند بر روی انواع فلزات استفاده شود. بنابراین اگر سؤالی در مورد رنگ پودری دارید، برای یافتن برخی از سؤالات و پاسخ های متداول به خواندن ادامه دهید.

رنگ پودری دقیقا چیست؟ رنگ پودری یک فرآیند تکمیل خشک است – این نوع پوشش بیش از 15٪ از بازار تکمیل صنعتی را تشکیل می دهد، بنابراین یک انتخاب بسیار محبوب است. این فرآیند تکمیلی نوعی پوشش است که به صورت پودر خشک اعمال می شود. به طور کلی، پودر خشک به صورت الکترواستاتیک اعمال می شود و تحت گرما پخته می شود و یک لایه جامد را تشکیل می دهد. این منجر به یک روکش سخت و قوی تر از رنگ های رنگ سنتی می شود. از آنجایی که پودر است و مانند رنگ های مایع نیست، این فرآیند تکمیلی را می توان روی اکثر فلزات استفاده کرد.

برق چگونه می چسبد؟ یکی از رایج ترین سوالات مردم این است که چگونه پودر به فلز می چسبد. پودر می تواند به سطح بچسبد زیرا ابتدا سطح را سندبلاست می کنند. این فرآیند مواردی مانند کثیفی و رنگ های قدیمی را از بین می برد و همچنین سطح را کمی کنده می کند تا پودر چیزی برای چسباندن داشته باشد. سپس، پودر به صورت الکترواستاتیک اعمال می شود در حالی که فلز به یک سیم زمین متصل می شود. این باعث می شود تا پودر در حالی که پخته و تمام شده است به فلز بچسبد.

آیا این نوع پرداخت بادوام است؟ در مقایسه با سایر رنگ های مایع، مانند رنگ سنتی، رنگ پودری بسیار بادوام است. هنگامی که پودر به درستی آماده و پخته شود، روکش سفت و بادوام خواهد بود. در واقع آنقدر بادوام است که سطح فلز می تواند فرورفته شود و رنگ پودری آسیب نبیند. همچنین می‌توان پوشش ضخیم‌تری با پودر نسبت به مایعات داد، زیرا کار نمی‌کند. پودرهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد، اما اکثر آنها می توانند در شرایط سخت مانند باران، گرما، سرما و اشعه ماوراء بنفش مقاومت کنند.

همانطور که می بینید، انتخاب یک رنگ پودری حرفه ای مزایای زیادی دارد. اگر به دنبال رنگ بادوام، زیبا و مقرون به صرفه هستید، پودر انتخاب پوششی است که می خواهید انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر با تیم ما تماس بگیرید. شماره تماس: 47951 021

منبع: 3 FREQUENTLY ASKED QUESTIONS ABOUT POWDER COATING

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.