مقالات

5 دلیل که سقف صنعتی شما از روکش های مناسبی بهره مند است

5 دلیل که سقف صنعتی شما از روکش های مناسبی بهره مند است

هنگامی که به دنبال راه هایی برای افزایش عمر تاسیسات خود هستید، مهم است که هر اینچ از پوشش ساختمان را در نظر بگیرید . مقاومت و دوام سقف، در کل تاسیسات صنعتی شما تاثیر می گذارد. دامنه بازتاب آن، حتی تا پایه های ساختمان نیز می رسد.

هرچه سقف شما بهتر باشد، احتمالا مشکلات ساختاری کمتری خواهید داشت.

اما تاسیسات صنعتی خیلی کم پیش می آید که در موقعیتی قرار داشته باشند که سقف به صورت کامل تعویض شود. جدا از هزینه، اختلالی که در کار ایجاد می کند نیز، آن را بعید می کند. نیاز های محافظتی سطوح داخلی قبل از انجام کار سقف سازی، می تواند چند هفته ای به جدول زمانی پروژه اضافه کند.

اگرچه هیچ جایگزینی برای سقف سازه وجود ندارد، اما روش هایی وجود دارد که می توانید سقف فعلی خود را در بهترین حالت عملکرد نشان دهید. روکش های سقفی حرفه ای می توانند به سرعت اعمال شوند و نتایجی با طول عمر بالا برای شما ارائه دهند.

روکش های سقفی صنعتی، مقرون به صرفه نیز هستند. شما شاید بتوانید کل سقف خود را با یک چهارم هزینه تعویض سقف، روکش کنید؛ که در این حالت چیزی از هزینه از دست رفته بخاطر کندی کار، نخواهید داشت.

در اینجا بزرگترین مزایایی که روکش های با کیفیت را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می کند، آمده است.

1 . بهبود طول عمر سقف شما

با هر کاری که روی سقف انجام می دهید، طول عمر موضوع کلیدی می باشد. هزینه تعمیر سقف مسکونی حدودا 20 میلیون است و با توجه به معیار های بالایی که برای یک سقف صنعتی لازم است، به این معنی می باشد که هزینه ها بسیار بیشتر نیز می شوند. هنگامی که تعمیرات اعمال و تکرار می شوند، اغلب به معنی کاهش عمر سقف می باشد.

روکش های صنعتی می توانند با اعمال ضد آب، ضد خوردگی و ضد اشعه فرابنفش، از سقف شما محافظت کنند. با عمل به این عوامل ضروری، می توانید میلیون ها تومان در سال های پیش رو، پس انداز کنید. بسته به مواد سقف شما، روکش و نگه داری می تواند 5 سال به عمر سقف شما اضافه کند.

2 . کاهش مصرف انرژی در تاسیسات

سقف شما یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده، مصرف انرژی در تاسیسات شما می باشد. سطح ارائه شده توسط سقف شما می تواند مقدار زیادی از تابش خورشید را منعکس کند، که به طور بالقوه، حفظ دمای عملیاتی مورد نیاز شما را بسیار آسان تر می کند. این مهم نیست که فضای بیرون گرم باشد یا سرد؛ سقف فلزی تاسیسات متوسط صنعتی، از موقعیت مناسبی برای دستیابی به پس انداز ( مالی )، برخوردار هستند.

اما برای انجام آن، سقف باید کاملا سالم و بدون خوردگی باشد. خصوصیات انتقال حرارت سقف، با ایجاد نقص یا اثرات گرما در سطح، تغییر می کند. استفاده درست از روکش های صنعتی، عامل اصلی در حفظ یکپارچگی سطح، در طولانی مدت می باشد.

3 . بهبود زیبایی شناسی و کم کردن کم رنگی

کم رنگ شدن سقف، می تواند ساختمان شما را به راحتی با وجود جدید بودن آن، به شکل قدیمی و فرسوده نشان دهد. روکش ها ظاهر ساختمان شما را برای مدت طولانی تری به صورت تازه (نو) جلوه می دهند. اگر زیبایی برای شما و مواردی که باعث ادامه پیدا کردن تجارت شما می شود، مهم می باشد، این موضوع تفاوت زیادی را ایجاد می کند.

هنگامی که رنگ شروع به ورقه شدن روی سقف می کند، معمولا این اتفاق باعث اثر دومینواری می شود که به هزینه های سنگین تعمیرات و نگهداری منجر می شود. اعمال روکشی که توان مقابله با این اتفاق را دارد، شاید فقط یک روز زمان ببرد. با انتخاب مجموعه متنوعی از روکش ها، گزینه های زیادی برای سطح های پیش ساخته و فلزی وجود دارد. بهترین گزینه برای رنگ آمیزی ورق های سقفی رنگ پودری یا رنگ الکترواستاتیک هست که از هر لحاظ برای شما مقرون به‌صرفه خواهد بود.

4 . مقاومت در برابر آب و هوا

مهم نیست که آب و هوا چگونه باشد؛ آب و هوا عاملی است که خوب بودن ظاهر فضای بیرونی تاسیسات شما در طول سال ها، به آن بستگی دارد. این موضوع به ویژه در شمال و جنوب کشور صادق است . مناطق ساحلی باید با حمله نمک از طریق نسیم های دریا، مقابله کنند و حتی مناطق غیر ساحلی در طول تابستان مجبور به تحمل باران و وزش باد شدید می باشند.

روکش های ضد آب صنعتی به شما برای مهر و موم کردن محکم برای جلوگیری از نفوذ رطوبت آب، به داخل و اطراف سقف کمک می کند. یک نشست کوچک می تواند دیوار های شما را به خطر بیاندازد، و حتی اگر صدمه آن به صورت فوری مشخص نباشد، باعث ایجاد مشکلاتی در آینده می شود. روکش ها بخشی از اولین خط دفاعی شما را تشکیل می دهند.

5. دفاع در برابر اثرات خارجی

در محیط های گرم و مرطوب، کپک و جلبک می تواند در فضای خارجی ساختمان رشد کند. این قسمت های نامطبوع سیاه، سبز یا آبی رنگ می توانند در سقف ریشه بزنند و از دیوار ها عبور کنند. اگرچه اثرات آسیبی آن ها محدود است، اما از آن ها می توان به عنوان نقص ایمنی یا بهداشتی در سیاست های ایمنی محل کار شما نام برد.

با اینکه سقف های صنعتی فلزی از برخی از محافظت ها برخوردار است، اما روکش های سقفی صنعتی، سطح جدیدی از محافظت ها را به آن اضافه می کنند. آن ها برای جلوگیری از رشد آلودگی ها، به ویژه در قسمت های سایه دار سازه هایی که آسیب پذیری در آن ها بالا است، یک محیط نامناسب ایجاد می کنند. این موضوع می تواند شما را از شست و شوی فشار قوی سالانه معاف کند.

روکش های سقفی صنعتی را به استراتژی های نگهداری ساختمان خود اضافه کنید

روکش ها در حال حاضر از سطوح حساس داخلی، تجهیزات گران قیمت و حتی در بخش های سازه ای ساختمان شما، محافظت می کنند. سقف شما یک موضوع شایسته توجه بسیار دقیق می باشد. به عنوان بخشی از استراتژی کلی تعمیر و نگهداری شما، روکش های سقفی می توانند به شما در دستیابی به اهداف خود در زمینه صرفه جویی، کارایی و امکانات ایمنی کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *