مقالات

آزمایشات کنترل کیفیت رنگ پودری: آزمایش مالش حلال

آزمایشات کنترل کیفیت رنگ پودری آزمایش مالش حلال

این روش آزمایش برای اندازه گیری میزان عمل آوری یک رنگ بکار می رود. اطمینان از این امر که روکش کاری شما کاملا عمل آوری شده است فوق العاده اهمیت دارد – اگر عمل آوری انجام نشود نمی تواند در آزمایش قبول شود. این کار با بازبینی میزان مقاومتی که ورقه عمل آوری شده به یک حلال نشان می دهد، انجام می شود.

دو حلال اصلی که در آزمایش مالش بکار می رود شامل استون و بطور رایجتر ماده متیل اتیل کتون یا MEK می باشد که رنگ کاران بیشتر از همه از آن استفاده می کنند.

آزمایش با ماده MEK یک آزمایش استاندارد ASTM است ولی باز اجرای آن ساده و آسان است. این آزمایش مستلزم آنست که یک Q-Tip یا سواب پنبه بردارید و بعد آن سواب را با استون یا MEK خیس کنید قبل از اینکه آنرا محکم روی سطح محصول فشار داده و به جلو و عقب بکشید. بطور کلی، 25 مالش دوتایی اجرا می شود. فشار سواب به سمت جلو و به سمت عقب تا آخر مسیر یک مالش دوتایی به حساب می آید. تعداد مالش ها برای قبولی آزمایش یک رنگ بسته به نوع محصول یا سیستم رزین استفاده شده در آن متغیر خواهد بود. برخی انواع محصول پودر مانند اپوکسی ها تا 50 مالش دوتایی را تحمل می کنند.

با تکمیل 25 مرتبه مالش دوتایی این احتمال هست که شاهد اندکی کاهش براقی روکش باشید. اغلب اوقات اندکی کاهش براقی رنگ باز نشانه قبول آزمایش است. ولیکن آنچه حقیقتا مردودی آزمایش می نامیم زمانی است که کم کم شاهد نازک شدن روکش و نهایتا جدا شدن رنگ روی Q-Tip های خود باشید.

شاید مطلب زیر هم به شما در رابطه با کنترل کیفیت رنگ پودری کمک کند:

آزمایشات کنترل کیفیت رنگ پودری: آزمایش ضخامت ورقه

کمی رنگ روی نوک Q-Tip اشکالی ندارد، ولیکن اگر واقعا اینگونه احساس کنید که روکش نرم شده است و دارد از بستر جداسازی می شود و Q-Tip شما پوشیده شده است، آنگاه به مشکل برخورد کرده اید. یعنی که عمل آوری بطور مناسبی انجام نشده است.

ولیکن در این آزمایش کمی احتیاط باید داشت. برخی سیستم های رزین وجود دارند که طبق تجربه قبلی با آزمایش مقاومت به حلال خیلی خوب عمل نمی کنند حال چه عمل آوری بخوبی انجام شده باشد و چه خیر. این همان پدیده ای است که نمایندگان خدمات فنی ما بارها و بارها شاهدش بوده اند. در چنین حالتی، یک آزمایش مالش حلال با وضعیت بدی مردود می شود، آنگاه ما به اشتباه می پنداریم که رنگ کاری عمل آوری نشده است.

ولیکن بعد مشخص می شود که خود رزین در آزمایش حلال، چه در حالت عمل آوری شده و چه نشده، کار نمی کند. بنابراین همیشه بهترین کار بازبینی اطلاعات با سازنده مواد شما در صورت آزمایش یک محصول جدید در یک سیستم رزین متفاوت است. آزمایش مالش حلال اجرای سریع، ساده، ارزان، و راحتی دارد. دیگر چه فواید دیگری باید داشته باشد تا مقبول افتد؟

بنابراین، هنگام مردودی یک آزمایش باید چه کاری را انجام دهید؟ مجددا دما و زمان ماندگاری را در کوره خود بازبینی کنید. آیا قطعه مورد نظر برای رسیدن به دما زمان داشته است و مهم تر از همه اینکه سپس مقدار زمان لازم را در کوره سپری کرده است یا خیر؟ می دانیم که دمای هوا در کوره چقدر است، ولیکن قطعه فورا به این دما در لحظه ورود به کوره نخواهد رسید – بالاخص درمورد قطعات ضخیم تر. اطمینان حاصل کنید که به قطعات رنگ کاری شده با پودر امکان رسیدن به این دما و سپس عمل آوری را داده اید. ممکن است بتوانید قطعه را مجددا وارد کوره کنید و دمای قطعه عمل آوری را بالا ببرید، یا ممکن است لازم باشد مجددا رنگ کاری انجام دهید و مجددا عمل آوری انجام دهید. اگر دچار مشکلات عمل آوری مجدد می باشید، می توانید همیشه با کارخانه IFS توصیه های فنی را بازبینی کنید

بازبینی های مالش حلال – چه عاملی باعث مردودی می شود؟

همچنین، اگر به نتایج آزمایش مالش حلال خود نگاهی بیاندازید و شاهد یک مردودی آزمایش باشید، چندین دلیل متفاوت می تواند وجود داشته باشد، ولیکن رایج ترین آنها معمولا دما و زمان عمل آوری پودر می باشد.

برگه داده های فنی را بازبینی کنید-در این برگه دمای مورد نیاز برای کوره جهت عمل آوری رنگ و مقدار زمان لازم برای ماندن در کوره قید شده است. برای مثال، اگر پودری بکار برده شد و بعد آزمایش کنترل کیفیت مردود گردید، ممکن است بخواهید به عقب برگردید و دمای کوره را به اندازه 10 یا 15 درجه بالا ببرید تا ببینید که آیا مشکل حل می شود یا خیر. در عوض، ممکن است این مسئله پیش آمده باشد که به میزان کافی در کوره باقی نمانده باشد. یا اینکه طبق گفته های قبل، شاید زمان کافی به قطعه مورد نظر داده نشده تا به دمای مورد نظر برسد، چون تنها وقتی قطعه به دمای لازم برسد ، زمان عمل آوری تازه شروع می شود.

علاوه بر این فراموش نکنید که انواع ضخامت های مختلف فلزات مورد استفاده در انواع عملیات کارگاهی را مدنظر قرار دهید. البته هرچه فلز ضخیم تر باشد، مدت زمان طولانی تری طول می کشد تا قطعه به دمای لازم برسد و مدت زمان طولانی تری باید قطعه را در کوره نگه داشت تا به عمل آوری کامل برسد.

بنابراین اگر دچار مردودی آزمایش هستید، باید از کوره شروع کنید. آیا آنرا بقدر کافی به مدت طولانی در کوره نگه داشته ام؟ آیا دما بقدر کافی بالا بود؟ آیا تعمیر و نگهداری کوره را اجرا کردم تا بدانم که طبق الزامات کار می کند یا خیر؟

تجربه

یک مطلب درباره نکات فوق این است که بخش اعظم آزمایش مالش حلال بنا به تجربه است. مواردی هست که می توانید با اندکی انتقال از آن چشم پوشی کنید و سایر موارد هم وجود دارند که با اندکی انتقال بدون اطلاع کامل از اینکه محصول قرار است چه کارهایی را انجام دهد و چه کارهایی را انجام ندهد، نمی توانید مورد چشم پوشی قرار دهید. این آزمایش عمومی است و طی زمان متوجه خواهید شد که چه مواردی فایده دارند و چه مواردی بی فایده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *