مقالات

رنگ کردن وسایل چرمی (روکش چرم، کفش، کمربند، کیف پول)

رنگ پودری تهران

رنگ هایی مخصوص رنگ کردن چرم ساخته شده‌اند. در این پروژه از رنگ‌های شرکت Angelus استفاده شده است. اگر در بازار این رنگ را پیدا کردید توصیه می‌کنیم. به جز لوازم خانه شما می‌توانید کفش، ژاکت، کمربند یا کیف‌های چرمی را به همین صورت رنگ کنید.

وسایل مورد نیاز

رنگ چرم، آماده‌کننده و پایان‌دهنده
برای تبدیل یک نیمکت چرمی قهوه‌ای چرمی به یک نیمکت خاکستری در خانه از این وسایل استفاده می کنیم. رنگ چرمی خاکستری، آماده‌کننده و پایان‌دهنده. تمام این موارد با قیمت هر کدام ۶ دلار به‌صورت آنلاین قابل خریداری هستند.

رنگ پودری تهران

تمیز کردن و زدن آماده‌کننده

اولین مرحله رنگ کردن چرم، تمیز کردن آن با یک پارچه‌ی مرطوب تمیز است. همچنین زیر آن را با یک پارچه بپوشانید تا کف خانه‌تان کثیف نشود. با توجه به این‌که چه وسیله‌ای را می‌خواهید رنگ کنید ممکن است نیاز باشد اجزای آن را از یکدیگر جدا کنید یا نیاز باشد قسمت‌هایی که نمی‌خواهید رنگ شوند را بپوشانید.

رنگ پودری تهران

آماده‌سازی و پاک کردن چربی‌ها

با آماده‌کننده و چربی پاک کن چرم را آمده‌ی رنگ کردن کنید. این کار باعث می‌شود رنگ به چرم بچسبد. اگر چرم شما حالتی براق دارد این مورد باعث می‌شود رنگ در پایان بهتر به‌نظر بیاید. این کار برای جیر توصیه نمی‌شود.
در استفاده از آماده‌کننده سخاوتمند باشید

رنگ پودری تهران

دستمال بکشید

با یک تکه پارچه سخاوتمندانه روی سطح چرمی بکشید. از آن‌جا که این ماده بر پایه‌ی الکل است به‌زودی این مرحله تمام می‌شود. ممکن است این ماده بخشی از رنگ چرم را هم از بین ببرد. از آن‌جا که قرار است رنگ جدیدی به آن بزنیم نگران نباشید. مسئله‌ای نیست.

رنگ پودری تهران

رنگین‌کمان رنگ‌ها

رنگ اکریلیک چرم را روی سطح بکشید. در این پروژه رنگ خاکستری آماده شده است. شما می‌توانید رنگ‌های دیگر را نیز امتحان کنید. رنگ چرم سفید و سیاه هم بسیار مورد استقبال افراد است.
این تولیدکننده رنگ توصیه می‌کند که شما رنگ را با یک اسفنج معمولی یا قلموی اسفنجی روی چرم بزنید.
لایه‌های متعدد کلید ماجرا است

رنگ پودری تهران

یک مقدار کوچک می‌تواند فرق بزرگی ایجاد کند

رنگ را چندین بار روی سطح بکشید. لایه‌های نازک با اسفنج. این کار مانند پولیش زدن روی کفش عمل می‌کند و به‌سادگی هم لایه روی سطح می‌نشیند. یک لایه بیشتر می‌تواند خروجی تمیزتری ارائه کند. البته دقت کنید که رنگ مخصوص چرم رقیق‌تر از باقی رنگ‌ها است و به‌سادگی می‌تواند شره کند و حواستان باید به زمین باشد.

رنگ پودری تهران

جزییات را فراموش نکنید

به قضاوتتان اعتماد کنید
با توجه به استایل اسباب و وسایل شما ممکن است برخی جزییات را با یک قلمو اضافه یا کم کنید تا رنگ نهایی آن‌طور به‌نظر بیاید که مورد نظر شما است.

رنگ پودری تهران - رنگ کردن چرم

دو ساعت برای تثبیت هر لایه زمان دهید

رنگ را به‌صورت لایه‌های نازک و چندلایه بزنید. و هر لایه را با اختلاف زمانی یک تا دو ساعته بزنید. با توجه به این‌که رنگ انتخابی‌تان چه رنگی است و این‌که سلیقه‌ی شما برای رنگ کردن چطور است. هر چه در ابتدا رنگ تیره‌تر باشد و بخواهید رنگ آن روشن‌تر شود ممکن است لایه‌های زیرین بیشتری نیاز داشته باشید. گاهی تا سه لایه نیاز است تا این اتفاق بیفتد. و این سه لایه می‌تواند ۶ ساعت زمان ببرد.

رنگ پودری تهران - رنگ کردن چرم

وضعیت نهایی را خودتان انتخاب کنید

براق، مات یا هر چیزی در این میان
در پایان مهر و موم را انتخاب کنید. این‌که می‌خواهید رنگ براق به‌نظر برسد یا مات. شما می‌توانید برای این‌که چرم طبیعی‌تر به نظر برسد مات را انتخاب کنید.

بعد از زدن مهر و موم نهایی صبر داشته باشید

رنگ پودری تهران - رنگ کردن چرم

از لایه‌های نازک استفاده کنید

با استفاده از یک قلموی فوم تمام سطح را بپوشانید. مطمئن شوید که این‌کار را در لایه‌ای نازک و یک‌دست انجام می‌دهید. اگر رنگ آبی‌ای روی سطح پدید آمد نگران نشوید. بعد از این‌که خشک شود این رنگ محو می‌شود. یک روز کامل صبر کنید و بعد از آن از وسیله‌ی جدید خود استفاده کنید.

رنگ پودری تهران - رنگ کردن چرم

فرایند آسان رنگ کردن چرم

این نیمکت در خانه‌ای بوده است که یک سگ در آن نگهداری می‌شود و یکی از وسایل مورد علاقه‌ی سگ خانه است. همان‌طور که در تصویر می‌بینید پس از گذشت چهار روز جایی از رنگ نیمکت مشکلی نداشته و به‌نظر یک‌دست می‌آید. امیدوارم این روند برای شما هم به‌خوبی طی شود و پس از آن لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *